PEPE
PEPE

Pepe Coin, to memecoin, który zyskał na popularności w branży kryptowalut i w ciągu ostatniego tygodnia jego cena wzrosła o oszałamiające 638%, a w ciągu ostatnich 24 godzin o 90%. Kapitalizacja rynkowa tego aktywa również poszybowała do prawie 700 milionów dolarów. Co jest jeszcze bardziej groteskowe – Raper Soulja Boy włączył się również w interakcję z tym memecoinem na Twitterze. Niektóre możliwe przyczyny takiego wzrostu to ogólny pozytywny stan rynku po ostatniej podwyżce stóp procentowych przez Fed lub fakt, że inwestorzy wymienili inne aktywa na PEPE.

PEPE i FED

Cała branża kryptowalut zanotowała wzrosty po ogłoszeniu kolejnej podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. O ile przy poprzednich okazjach polityka ta powodowała wahania cen w przeciwnym kierunku, to tym razem było nieco inaczej, gdyż wielu ekonomistów spodziewa się, że będzie to ostatnia podwyżka stóp ze względu na obawy przed nadchodzącą recesją. Gregory Daco – główny ekonomista w EY-Parthenon – powiedział:

,,Nie sądzę, że bitwa o inflację jest zakończona, ale jesteśmy w sytuacji, w której widzimy stopniową dezinflację, a także jesteśmy w środowisku, w którym stopy procentowe są wysokie, a zatem powinny być ograniczeniem dla działalności gospodarczej, co powinno prowadzić do dalszej dezinflacji w nadchodzących miesiącach”.

PEPE góruje

Mimo tego, że ceny większych kryptowalut takich jak BTC, ETH czy BNB również wzrosły, zyski w ciągu ostatnich 24 godzin są dużo bardziej znaczące, co sugeruje, że wzrost cen może mieć więcej przyczyn. Wieloryby kryptowalutowe również zaczęły interesować się PEPE. Według analizy Lookonchain, jeden z inwestorów wymienił większość swoich aktywów na PEPE, a mianowicie 590 000 $ WBTC, 90 000 $ CULT, 235 000 $ UNI i 37 000 $ ETH, w zamian za 1,72T PEPE. Platforma donosi, że inwestor odnotował zysk przekraczający miliona dolarów.

Kapitalizacja zysków

Inni inwestorzy kryptowalutowi wykorzystali też okazję, aby osiągnąć znaczne zyski. Spot On Chain doniósł, że pewien posiadacz wymienił 3,4B PEPE na 925 ETH, co w momencie transakcji równało się 1,8 mln dolarów, a ROI wyniósł 1650 krotność ceny początkowej. Popularność memicznego coina osiągnęła takie rozmiary, że wiele osób czeka, aż bańka pęknie. Czy tak się stanie? Dowiemy się pewnie niebawem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Demokraci krytykują ustawę o stablecoinach

Demokraci krytykują projekt ustawy o stablecoinach, który został opublikowany przez Komitet Finansów…

Musk przejmuje Twitter. Czy za dostęp premium będziemy płacić w Dogecoin?

Czy na Twitterze za rządów Muska będziemy płacić w Dogecoin? Jaki odsetek Amerykanów postrzega kryptowaluty jako przyszłość finansów? Dlaczego Singapur nie może zająć konkretnego stanowiska w sprawie giełd? O tym mówimy w artykule z serii “Krypto Wiadomości”!

75% transakcji Bitcoin wykorzystuje Taproot

Według danych Glassnode, ponad 75% transakcji Bitcoin on-chain wykorzystuje aktualizację Taproot, co…

Ethereum Merge: czy przejście na Proof of Stake było udane?

We wrześniu 2022 roku dokonała się zmiana w funkcjonowaniu sieci Ethereum na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake. Wydarzenie to zapisało się w kryptowalutowej historii pod nazwą Ethereum Merge. I choć odejście od algorytmu Proof-of-Work jest dobrą wiadomością dla środowiska, to dla użytkowników Ethereum już niekoniecznie. Zaglądamy za kulisy aktualizacji blockchaina Ethereum i odpowiadamy na pytanie: czy Ethereum Merge można uznać za udany eksperyment?