Gemini
Gemini

Gemini zapowiada duże plany finansowe, które zostaną skierowane na Azję z indyjskim centrum inżynieryjnym i dyrektorem regionalnym. Według informacji, nowe indyjskie centrum inżynieryjne będzie drugim co do wielkości po amerykańskim rynku.
Amerykańska giełda kryptowalut ogłosiła plany pozyskania najlepszych talentów technologicznych z Indii poprzez utworzenie nowego centrum inżynieryjnego w kraju.

Nowe centrum Gemini w Indiach

W oświadczeniu z 20 kwietnia globalny dyrektor technologiczny Gemini, Pravjit Tiwana, ogłosił, że giełda jest w trakcie otwierania centrum inżynieryjnego w Gurgaon w Indiach, które będzie drugim co do wielkości po amerykańskim tego typu miejscem. Pravjit Tiwana będzie kierował działaniami Gemini w regionie Azji i Pacyfiku jako CEO Gemini Asia Pacific, oprócz pełnienia swojej roli globalnego dyrektora technologicznego. Zgodnie z odrębnym oświadczeniem założycieli Gemini, Tylera i Camerona Winklevossa:

,,Giełda ma duże plany dotyczące międzynarodowego rozwoju w tym roku w regionie APAC, zaczynając od centrum inżynieryjnego w Indiach”.

Zakres działań Gemini w Indiach

Indyjski oddział będzie skupiał się na szerokim zakresie działań, przy czym giełda zapowiedziała, że będzie rozwijać wersje webowe i mobilne, przyczyniać się do zgodności z platformą, tworzyć strumienie danych, składować je, dbać o bezpieczeństwo i płatności. Centrum będzie również rozwijać nowe funkcje dla rynków tokenów NFT i kryptowalut.

,,Produkty i funkcje opracowane w naszym indyjskim oddziale będą używane przez naszych klientów detalicznych i instytucjonalnych w ponad 70 krajach”.

Ruszyła rekrutacja

Gemini poinformowało, że aktywnie rekrutuje talenty w kraju, a na stronie z ofertami pracy umieściło 18 otwartych stanowisk – 14 w dziedzinie inżynierii i jedno na stanowisko wiceprezesa regionalnego. Pravjit Tiwana docenił talenty, jakimi dysponują Indie, mówiąc, że kraj ten jest świetnym źródłem technologicznych wyzwań.

Singapur w tle

Dodatkowo giełda ogłosiła, że planuje rozbudowę swoich zespołów biznesowych w Indiach i Singapurze, skupiając się na rozwoju instytucjonalnych i indywidualnych klientów z regionu Azji i Pacyfiku. To ogłoszenie nastąpiło po oświadczeniu Gemini z 12 kwietnia, z którego wynikało, że platforma złożyła przed rejestracją wymaganą deklarację z Ontario Securities Commission, regulatorem odpowiedzialnym za rynki kapitałowe w najludniejszej prowincji Kanady. Sama deklaracja jest obowiązkowym wymogiem dla giełd kryptowalut, które chcą prowadzić działalność w Kanadzie i stać się tam dealerami.

Coinbase idzie w ślady Gemini

Giełda Coinbase również wyraziła zainteresowanie rozbudową swojej działalności poza granicami USA i niedawno otrzymała licencję na działanie na Bermudach, ponieważ wiele firm z branży kryptowalut nie jest zadowolonych z traktowania ich przez regulacje. Można powiedzieć, że Gemini w takim wypadku “przeciera szlaki” dla innych platform, które idą jej tropem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Bitcoin w Księdze rekordów Guinnessa! Doczekał się miejsca wśród wielkich

Bitcoin w Księdze rekordów Guinnessa! Pierwsza gospodarka kryptowalutowa, pierwsza prywatna transakcja i pierwszy token NFT. To zasługi BTC.

Fortuny CEO firm krypto topnieją

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na razie wygrywa wojnę z krypto,…

Polski bank Pekao S.A. wkracza w świat blockchain. Krypto Wiadomości 17-23.10.2022

Polski bank Pekao S.A. wchodzi w świat blockchain, USDT w 24 000 bankomatach w Brazylii, a wieloryby akumulują Bitcoina i Ethereum.

Alibaba Cloud i Avalanche wdrożą Metaverse

Spółka Alibaba Cloud, należąca do chińskiego giganta e-commerce Alibaby, we współpracy z…