Gemini
Gemini

Gemini zapowiada duże plany finansowe, które zostaną skierowane na Azję z indyjskim centrum inżynieryjnym i dyrektorem regionalnym. Według informacji, nowe indyjskie centrum inżynieryjne będzie drugim co do wielkości po amerykańskim rynku.
Amerykańska giełda kryptowalut ogłosiła plany pozyskania najlepszych talentów technologicznych z Indii poprzez utworzenie nowego centrum inżynieryjnego w kraju.

Nowe centrum Gemini w Indiach

W oświadczeniu z 20 kwietnia globalny dyrektor technologiczny Gemini, Pravjit Tiwana, ogłosił, że giełda jest w trakcie otwierania centrum inżynieryjnego w Gurgaon w Indiach, które będzie drugim co do wielkości po amerykańskim tego typu miejscem. Pravjit Tiwana będzie kierował działaniami Gemini w regionie Azji i Pacyfiku jako CEO Gemini Asia Pacific, oprócz pełnienia swojej roli globalnego dyrektora technologicznego. Zgodnie z odrębnym oświadczeniem założycieli Gemini, Tylera i Camerona Winklevossa:

,,Giełda ma duże plany dotyczące międzynarodowego rozwoju w tym roku w regionie APAC, zaczynając od centrum inżynieryjnego w Indiach”.

Zakres działań Gemini w Indiach

Indyjski oddział będzie skupiał się na szerokim zakresie działań, przy czym giełda zapowiedziała, że będzie rozwijać wersje webowe i mobilne, przyczyniać się do zgodności z platformą, tworzyć strumienie danych, składować je, dbać o bezpieczeństwo i płatności. Centrum będzie również rozwijać nowe funkcje dla rynków tokenów NFT i kryptowalut.

,,Produkty i funkcje opracowane w naszym indyjskim oddziale będą używane przez naszych klientów detalicznych i instytucjonalnych w ponad 70 krajach”.

Ruszyła rekrutacja

Gemini poinformowało, że aktywnie rekrutuje talenty w kraju, a na stronie z ofertami pracy umieściło 18 otwartych stanowisk – 14 w dziedzinie inżynierii i jedno na stanowisko wiceprezesa regionalnego. Pravjit Tiwana docenił talenty, jakimi dysponują Indie, mówiąc, że kraj ten jest świetnym źródłem technologicznych wyzwań.

Singapur w tle

Dodatkowo giełda ogłosiła, że planuje rozbudowę swoich zespołów biznesowych w Indiach i Singapurze, skupiając się na rozwoju instytucjonalnych i indywidualnych klientów z regionu Azji i Pacyfiku. To ogłoszenie nastąpiło po oświadczeniu Gemini z 12 kwietnia, z którego wynikało, że platforma złożyła przed rejestracją wymaganą deklarację z Ontario Securities Commission, regulatorem odpowiedzialnym za rynki kapitałowe w najludniejszej prowincji Kanady. Sama deklaracja jest obowiązkowym wymogiem dla giełd kryptowalut, które chcą prowadzić działalność w Kanadzie i stać się tam dealerami.

Coinbase idzie w ślady Gemini

Giełda Coinbase również wyraziła zainteresowanie rozbudową swojej działalności poza granicami USA i niedawno otrzymała licencję na działanie na Bermudach, ponieważ wiele firm z branży kryptowalut nie jest zadowolonych z traktowania ich przez regulacje. Można powiedzieć, że Gemini w takim wypadku “przeciera szlaki” dla innych platform, które idą jej tropem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Chiny i spory kryptowalutowe

Mimo że Chiny nałożyły techniczny zakaz używania kryptowalut, istnieje tam system prawny…

Dynamiczny Wzrost Tokena ANTS i kryptowalut

Jako coraz bardziej dominujący element światowej gospodarki, kryptowaluty i tokeny takie jak…

Były dyrektor Coinbase skazany

Po wcześniejszym przyznaniu się do winy, były menedżer produktu Coinbase, Ishan Wahi,…

Worldcoin Altmana zdobywa 115 mln dolarów

Fundusze zostaną wykorzystane na wsparcie zdecentralizowanej tożsamości World ID oraz niedawno wydanej…