Biden
Biden

Senatorowie Cynthia Lummis i Patrick McHenry przedstawili najnowsze postępy dotyczące ustawodawstwa w zakresie kryptowalut – oboje są optymistyczni i wskazują, że prezydent Biden podpisze ustawę regulującą aktywa cyfrowe w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Postępy w ustawie Lummis i Biden

Senator Lummis ujawniła, że projekt ustawy o regulacji aktywów cyfrowych, Responsible Financial Innovation Act, zostanie przedstawiony w ciągu 6-8 tygodni. Ma to na celu wprowadzenie jasności regulacyjnej w branży krypto, w tym w kwestii klasyfikacji aktywów cyfrowych jako papierów wartościowych lub towarów. Projekt ustawy ma również wzmocnione sekcje odnoszące się do ochrony bezpieczeństwa narodowego i zwalczania cyberprzestępczości. Biden nie jest przeciwinikiem kryptowalut, jednak obecne napięcia z SEC wskazują, że Stany Zjednoczone mogą mieć znaczne problemy z odpływem kapitału z tej branży.

Plany Izby dla kryptowalut

Przewodniczący Komisji Usług Finansowych Izby, Patrick McHenry, potwierdził, że HFSC i Komisja Rolnictwa przeprowadzą pierwsze wspólne przesłuchanie w maju w celu opracowania projektu ustawy, która tworzy ramy dla aktywów cyfrowych. Lummis uważa, że Izba prawdopodobnie ruszy pierwsza w przeforsowaniu legislacji przed Senatem, ze względu na niemożność uchwalenia ustawy na zasadzie partyzantki w jej własnej izbie.

SEC i kryptowaluty

Niedawne wystąpienie Genslera z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd pokazało, że Stany Zjednoczone muszą w ekspresowym tempie uregulować powyższą branżę, gdyż w przeciwnym razie mogą odnotować znaczny odpływ kapitału. Celem SEC jest ochrona inwestorów przed oszustwami, manipulacjami i nieuczciwymi praktykami na rynkach finansowych. Agencja nadzoruje także zgodność z przepisami prawa, a także egzekwuje sankcje wobec osób lub firm, które naruszają regulacje rynkowe. Niestety w zakresie kryptowalut SEC nadal jest negatywnie nastawiony na niniejszą branżę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Dlaczego upadek FTX nie wykończył branży kryptowalut?

Czy Bitcoin wróci do swojego All Time High (63 tys. dolarów) już w 2023 roku? Jak Kongres USA forsuje ustawę o branży kryptowalut? Dlaczego pomimo straty ponad 20 mln dolarów na krypto-inwestycjach największy fundusz na świecie nadal wierzy w projekty blockchainowe?

Twoje środki na MetaMask są zagrożone!

Według dewelopera MetaMask o pseudonimie Tay, od grudnia 2022 roku z portfeli…

EURCV – nowy stablecoin już dostępny!

Societe Generale wypuszcza stablecoina opartego na Ethereum i związanego z euro. EURCV…

Hongkong uznaje kryptowaluty za prawo własności

Sąd w Hongkongu orzekł, że kryptowaluty są własnością, która może być przetrzymywana…