Czołowa giełda kryptowalut Gemini ogłosiła wprowadzenie swojego programu stakingu dla Ethereum (ETH) na terenie Wielkiej Brytanii. Produkt nazwany Gemini Staking Pro pozwoli instytucjom i osobom o dużych zasobach finansowych na uruchamianie węzłów walidatorów na blockchainie Ethereum.

Gemini Staking Pro – nowe możliwości dla inwestorów

Inwestorzy korzystający z Gemini, którzy dysponują co najmniej 32 ETH, będą mogli prowadzić dedykowane węzły walidatorów na Ethereum za pośrednictwem interfejsu użytkownika strony internetowej giełdy. Przygotowania są już w toku na wprowadzenie tego rozwiązania w aplikacji mobilnej. Platforma handlu kryptowalutami, której właścicielami są bracia Winklevoss, zobowiązała się do zwrotu klientom Staking Pro, których aktywa zostaną zmniejszone w wyniku nałożonych przez sieć kar. Gemini uważa, że mogą oni nie posiadać odpowiedniej wiedzy technicznej, co prowadzi do drobnych błędów w procesie stakingu.

Gemini kontynuuje ekspansję

Rozwój jest zgodny z planami ekspansji Gemini, ponieważ program stakingu jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych (za wyjątkiem stanu Nowy Jork), Hongkongu, Brazylii, Singapurze, Australii i ponad 30 innych krajach. Gemini rozszerzyło swoją działalność na Zjednoczone Emiraty Arabskie, Singapur oraz Europę.

Możliwe zmiany w wymaganiach dla walidatorów Ethereum

Obecnie użytkownicy potrzebują jedynie 32 ETH, aby skonfigurować węzły walidatorów na blockchainie Ethereum, ale wkrótce może nastąpić zwiększenie limitu coinów wymaganych do takich operacji. Podczas spotkania konsensusowego w zeszłym tygodniu, główni programiści Ethereum zaproponowali plan zwiększenia liczby staked ether wymaganej do zostania walidatorem 64 razy, z 32 ETH do 2048 ETH, podczas gdy minimalna ilość pozostanie na poziomie 32 ETH.

Gemini kontra SEC

Tymczasem Gemini jest stroną w procesie sądowym wniesionym przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za rzekome oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych inwestorom detalicznym za pośrednictwem programu Gemini Earn. Mimo trudnej sytuacji prawnej, Gemini kontynuuje swoje plany ekspansji. Giełda rozszerzyła swoją działalność na Zjednoczone Emiraty Arabskie, Singapur oraz kraje europejskie. Tym samym Gemini podkreśla swoje zaangażowanie w popularyzację technologii blockchain i kryptowalut na całym świecie, oferując swoje usługi coraz szerszej grupie klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czy giełda Gemini podbije Azję?

Gemini zapowiada duże plany finansowe, które zostaną skierowane na Azję z indyjskim…

yPredict, osiąga 2 mln dolarów w przedsprzedaży

Przedsprzedaż yPredict przekroczyła kamień milowy siegający 2 milionów dolarów. To platforma tradingowa…

Problemy O’Neala z NBA w sprawie FTX

Według doniesień, prawnicy amerykańskiej legendy koszykówki – Shaquille’a O’Neala – poprosili sąd…

Demokraci krytykują ustawę o stablecoinach

Demokraci krytykują projekt ustawy o stablecoinach, który został opublikowany przez Komitet Finansów…