Coinbase
Coinbase

Według Briana Armstronga, dyrektora generalnego Coinbase, firma pozostaje w pełni zaangażowana w rynek amerykański i nie ma planów przeniesienia swoich operacji poza granice USA. Przynajmniej tak zapewniają akcjonariusze podczas wezwania do zapłaty za pierwszy kwartał. Armstrong wyraził wiarę, że Kongres USA wprowadzi jasny i spójny zbiór przepisów, których firmy kryptowalutowe będą musiały przestrzegać, jednak jego podejście do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd nie jest już takie pozytywne. Mimo to, Coinbase pozostaje zdecydowanie zaangażowane w amerykański rynek kryptowalutowy i planuje nadal tam działać.

Czy USA to dobre miejsce dla Coinbase?

Brian Armstrong, CEO Coinbase, podkreślił, że firma jest w pełni zaangażowana na rynku amerykańskim. Założył ją w Stanach Zjednoczonych, ponieważ zauważył, że tam przeważa praworządność. Armstrong jest optymistycznie nastawiony do możliwości ustanowienia jasnego zestawu przepisów dla firm kryptowalutowych, których należałoby przestrzegać. Wierzy, że wkrótce Kongres uchwali nowe przepisy, które stworzą jasną ramę regulacji dla branży. Jednakże, jego zaufanie do rządu nie jest bez zastrzeżeń.

SEC i problemy Coinbase

Wyraził on zaniepokojenie nieprzewidywalnymi działaniami egzekucyjnymi Komisji Papierów Wartościowych, co zostało podkreślone zawiadomieniem Wells, które firma otrzymała od regulacyjnej instytucji pod koniec marca. Mimo obaw, Armstrong jest nadal pełen nadziei, że Kongres USA stworzy ramy regulacyjne, które zapewnią potrzebną branży kryptowalutowej w Stanach Zjednoczonych jasność.

,,Pomimo naszego ciągłego zaangażowania z komisją, nie była transparentna co do tego, jakie są ich konkretne obawy związane z Coinbase. W związku z tym muszę powstrzymać się od zbytniego spekulowania. Szczególnie trudno jest przewidzieć harmonogram wszelkich potencjalnych procesów sądowych SEC, z którymi możemy się spotkać” – dodał Armstrong.

Giełda szykuje się do opuszczenia USA?

Coinbase, amerykańska giełda kryptowalutowa, złożyła pozew w sądzie federalnym w celu zmuszenia SEC do udzielenia odpowiedzi na złożoną petycję, która czeka na rozpatrzenie od lipca. Sytuacja ta stworzyła pewien niepokój, a wkrótce potem Coinbase uruchomił Coinbase International Exchange (CIE) 2 maja, co skłoniło wielu ekspertów do spekulacji, że firma ta szuka sposobu na opuszczenie rynku amerykańskiego. CIE jest teraz licencjonowane na Bermudach, ale działa w 30 krajach na całym świecie, w tym w Singapurze, Hongkongu, Salwadorze, Filipinach i Tajlandii. Wprowadzenie tej inicjatywy pokazuje, że Coinbase szuka sposobu na poszerzenie swojego zasięgu na rynkach zagranicznych i na poprawę swojego wyniku finansowego.

UE jest lepszym miejscem dla Coinbase?

Armstrong powiedział, że Unia Europejska jest “z przodu” pod względem postępu regulacyjnego z jej przepisami dotyczącymi rynków aktywów kryptowalutowych (MiCA), które mają wejść w życie w połowie 2024 lub na początku 2025 roku:

“Przyjęli kompleksowe przepisy dotyczące kryptowalut o nazwie MiCA. Tworzą one jeden jasny zestaw reguł dla całego regionu. Właśnie wróciłem z podróży z U.K. i D.C. Oba te kraje mają projekty ustaw dotyczących stablecoinów i struktury rynku – Singapur, Hong Kong, Australia, Brazylia; wszystkie zasadniczo podążają w tym kierunku”, dodał Armstrong.

Wypowiedzi prezesa Coinbase pojawiają się w kontekście znacznego poprawienia wyników finansowych firmy w pierwszym kwartale, gdyż przychody wzrosły o 22%, a jednocześnie firma zdołała zmniejszyć stratę netto o ponad 475 milionów dolarów, do poziomu 79 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Hongkong uznaje kryptowaluty za prawo własności

Sąd w Hongkongu orzekł, że kryptowaluty są własnością, która może być przetrzymywana…

Współzałożyciel ONFO Coin został znaleziony martwy w Arkansas

Chociaż śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci współtwórcy ONFO jest nadal w toku, policja…

Stablecoiny jako kaucja w Nowym Jorku

Prawodawca z Nowego Jorku przedstawił nową ustawę, która proponuje, aby pewne stablecoiny…

Louis Vuitton wchodzi w świat Web3

Francuski dom mody o nazwie Louis Vuitton, który jest przyjazny dla technologii…