SEC
SEC

Coinbase walczy o jasność regulacji dotyczącej handlu kryptowalami. Obecnie ta walka zyskała na znaczeniu. Amerykański sąd odpowiedział na skargę firmy przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która ma ustanowić jasne zasady handlu aktywami cyfrowymi. Informacja została potwierdzona przez szefa prawnego giełdy, Paula Grewalę, który zwrócił uwagę na to, że to rozwój w bitwie prawnej o jasność regulacji. Teraz SEC ma 10 dni na odpowiedź na skargę Coinbase.

Prawnik Coinbase stawia ultimatum

Paul Grewal, szef działu prawnego Coinbase, poinformował, że odpowiedź sądu na skargę ich firmy przeciwko SEC była nakazem tekstowym. Sąd nakazał SEC odpowiedzieć na wniosek Coinbase w ciągu 10 dni. Pis mandamus to nakaz sądowy, który nakłada na urzędnika państwowego obowiązek prawidłowego wypełniania swoich zadań służbowych. Grewal dodał, że sąd przyznał Coinbase prawo do odpowiedzi na pismo SEC w ciągu siedmiu dni od jej otrzymania.

Pozew w tle

W kwietniu Coinbase – największa amerykańska giełda kryptowalut – złożyła pozew w celu zmuszenia SEC do publicznego ujawnienia swojego stanowiska w sprawie petycji złożonej wcześniej przez giełdę. Petycja zawierała 50 pytań dotyczących traktowania regulacyjnego cyfrowych aktywów, w tym klasyfikacji tokenów jako papierów wartościowych. Mimo braku odpowiedzi na petycję, SEC wzmacniał egzekwowanie przepisów i ostrzegał giełdy kryptowalutowe. Wcześniej komisja wydała również dokument prawny do Coinbase, który zazwyczaj ostrzega firmę przed możliwością działań egzekucyjnych ze strony SEC.

Bank zmniejsza ocenę giełdy

Citigroup, amerykański bank inwestycyjny, zmniejszył swoją ocenę giełdy kryptowalutowej z “kupuj” na “neutralny”, a także obniżył swoją cenę docelową, ze względu na problemy regulacyjne, z którymi boryka się firma. Bank podał, że zbyt wiele niewiadomych związanych z przepisami regulacyjnymi wpłynęło na obniżenie oceny. Analityk Citi, Peter Christiansen, stwierdził, że bank będzie kontynuował obniżanie oceny do czasu, gdy przepisy regulacyjne zostaną lepiej ustalone w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Współzałożyciel ONFO Coin został znaleziony martwy w Arkansas

Chociaż śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci współtwórcy ONFO jest nadal w toku, policja…

Spotkanie Ekspertów kryptowalut, nieruchomości i finansów już trwa!

Już dziś w prestiżowej lokalizacji na Złotej 44 w Warszawie, gdzie znajduje…

Binance zawiesza wypłaty Bitcoinów

Giełda kryptowalutowa Binance poinformowała o tymczasowym wstrzymaniu wypłat BTC z powodu dużego…