etherum

Giełda kryptowalut Coinbase, znaną ze swojej popularności wśród inwestorów detalicznych, przesuwa swój punkt zainteresowania w kierunku handlu instytucjonalnego. 5 czerwca planuje uruchomienie kontraktów futures na Bitcoin i Ethereum.

Kontrakty BTI i ETI dla inwestorów instytucjonalnych

Coinbase podjęło współpracę z czołowymi FCM (Futures Commission Merchants), brokerami i dostawcami front-end, aby umożliwić instytucjonalnym klientom łatwy dostęp do tych kontraktów. “Kontrakty futures na Bitcoin Coinbase (BTI) i Ether Coinbase (ETI) będą dostępne za pośrednictwem czołowych instytucjonalnych pośredników i brokerów FCM” – głosi oświadczenie firmy. Aby pomóc inwestorom efektywnie zarządzać swoimi portfelami, BTI i ETI będą dostępne w kontraktach na 1 Bitcoin i 10 Ether. Decyzja o uruchomieniu tych kontraktów futures nastąpiła po wcześniejszym wprowadzeniu kontraktów na nano bitcoina (BIT) i nano Ether (ET).

Coinbase szuka możliwości poza USA

Przez ostatnie dwa miesiące Coinbase była w wiadomościach za poszukiwanie bardziej przyjaznych jurysdykcji dla swojego całego asortymentu ofert. W ramach tego przedsięwzięcia uzyskała licencję na Bermudach, gdzie regulacja kryptowalut obowiązuje od 2018 roku. Mając swoją siedzibę na Bermudach, firma uruchomiła Coinbase International Exchange dla inwestorów instytucjonalnych spoza USA, giełdę pochodnych oferującą kontrakty futures na czas nieokreślony. Mimo, że Coinbase deklaruje swoje przywiązanie do USA, niedawno firma zaczęła wyrażać niezadowolenie z największego na świecie rynku kryptowalut, kiedy regulatorzy zasugerowali, że mogą rozpocząć śledztwo w sprawie usług stakingowych firmy, określając je jako nieuregulowane papiery wartościowe. W obliczu coraz intensywniejszego nadzoru regulacyjnego nad firmami kryptowalutowymi w USA, zwłaszcza po upadku FTX, dużym podmiotom, takim jak Coinbase, zależy na poszukiwaniu możliwości poza granicami Stanów Zjednoczonych, aby utrzymać swoją pozycję lidera w biznesie kryptowalutowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Phishing problemem w kryptowalutach

Użytkownicy kryptowalut stracili ponad 4 miliony dolarów przez phishing. Co gorsza, strony…

Hongkong uznaje kryptowaluty za prawo własności

Sąd w Hongkongu orzekł, że kryptowaluty są własnością, która może być przetrzymywana…

Gensler przeciw kryptowalutom

Gary Gensler, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), stwierdził, że…

Tesla hodluje Bitcoina

Znany producent samochodów elektrycznych, Tesla, nie kupił ani nie sprzedał żadnych Bitcoinów…