Coinbase
Coinbase

W najnowszym pozwie do Sądu Apelacyjnego USA dla Trzeciego Okręgu, wiodąca kryptowalutowa giełda Coinbase skarży się na “nieuzasadnione opóźnienia” ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wcześniej Coinbase złożył wniosek w lipcu 2022 roku, w którym domagał się jasno określonych ram prawnych dla cyfrowych aktywów. Firma wniosła do sądu pismo procesowe, w którym żąda od SEC odpowiedzi na swoje poprzednie pismo z lipca 2022 roku.

Coinbase gotów przenieść swoje interesy za granicę

Coinbase wyjaśnił, że w przypadku braku jasnych ram prawnych dla rynku kryptowalutowego, jest gotów przenieść swoje interesy za granicę. Firma otrzymała ostatnio licencję na Bermudach i skupia się również na Wielkiej Brytanii.

Krytyka działań SEC przez przedstawicieli

Przedstawiciele Coinbase zauważyli, że SEC skupia się na działaniach egzekwujących przestrzeganie praw, zamiast zapewnić klarowność i przejrzystość dla firm kryptowalutowych. Według CEO firmy, Briana Armstronga, podejście regulacyjne SEC było wrogo nastawione i spowodowało “niezliczoną szkodę”. Z kolei przewodniczący SEC, Gary Gensler, uważa, że większość firm kryptowalutowych łamie obowiązujące przepisy. W związku z działaniami SEC przeciwko firmom kryptowalutowym, przedstawiciele Partii Republikańskiej w USA zaczynają podejmować działania. Reprezentant Warren Davidson zapowiedział, że wprowadzi nowe ustawodawstwo, które ma na celu usunięcie Genslera ze stanowiska przewodniczącego SEC, krytykując działania Komisji jako “długi ciąg nadużyć”. Jednak Gensler zapowiedział, że Komisja nie zmieni swojego podejścia i naciska, aby firmy kryptowalutowe przestrzegały obowiązujących przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Bitcoin wzrasta

Bitcoin odzyskał prawie wszystkie straty z ostatnich kilku godzin, odbijając się po…

Robert Kiyosaki ponownie o inwestowaniu

Autor bestsellerowej książki “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert Kiyosaki – nadal…

Apple ogranicza formy płatności

Apple wprowadził zakaz korzystania z alternatywnych metod płatności innych niż własne, w…

Ethereum Merge: czy przejście na Proof of Stake było udane?

We wrześniu 2022 roku dokonała się zmiana w funkcjonowaniu sieci Ethereum na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake. Wydarzenie to zapisało się w kryptowalutowej historii pod nazwą Ethereum Merge. I choć odejście od algorytmu Proof-of-Work jest dobrą wiadomością dla środowiska, to dla użytkowników Ethereum już niekoniecznie. Zaglądamy za kulisy aktualizacji blockchaina Ethereum i odpowiadamy na pytanie: czy Ethereum Merge można uznać za udany eksperyment?