Coinbase
Coinbase

Brian Armstrong, współzałożyciel i CEO Coinbase, największej amerykańskiej giełdy kryptowalutowej, zapewnił, że firma pozostaje w pełni zaangażowana w rynek amerykański, pomimo niejasności regulacyjnych dotyczących kryptowalut w kraju. Armstrong odniósł się do tego tematu podczas telekonferencji z wynikami za I kwartał 2023 roku, odpowiadając na pytania akcjonariuszy zaniepokojonych planami przeniesienia giełdy poza USA.

Coinbase nie zamierza opuścić USA

Armstrong podkreślił, że założył Coinbase w Stanach Zjednoczonych z uwagi na przewagę praworządności w kraju. Wyraził przekonanie, że USA w końcu wprowadzą właściwe regulacje dotyczące kryptowalut, zauważając silne poparcie dwóch głównych partii w Kongresie dla stworzenia jasnych przepisów. CEO podkreśla, że:

“Jesteśmy w 100% zaangażowani w USA. Założyłem tę firmę w Stanach Zjednoczonych, ponieważ widziałem, że panują tu rządy prawa. To jest naprawdę ważne. I faktycznie jestem naprawdę optymistycznie nastawiony na to, że USA doprowadzą to do porządku.”

Armstrong zwrócił uwagę na to, jak ważne jest wprowadzenie odpowiednich regulacji w USA, gdy inne kraje, w tym centra finansowe, rywalizują o dominację w przestrzeni kryptowalutowej. Wskazał na przykład na UE, która wprowadziła kompleksowe regulacje kryptowalutowe, oraz na Wielką Brytanię, Hongkong i Singapur, które okazują większy optymizm do tego sektora niż USA.

Coinbase dąży do globalnej ekspansji

Armstrong wyjaśnił, że Coinbase będzie kontynuować ekspansję na rynkach globalnych, gdy USA rozwiąże kwestie regulacyjne związane z kryptowalutami. Firma koncentruje się na służeniu jak największej liczbie osób, a w ramach swojej strategii niedawno uruchomiła Coinbase International Exchange – platformę dla instrumentów pochodnych kryptowalut z siedzibą na Bermudach, przeznaczoną dla instytucjonalnych klientów spoza USA.

“Oczywiście musimy dokonywać wyborów dotyczących tego, gdzie będziemy alokować nasz kapitał każdego roku. Idziemy w tym kierunku patrząc na to, gdzie moglibyśmy myśleć, że może mieć największy ROI. Wszystkie centra finansowe pracują nad stworzeniem odpowiedzialnych zasad kryptowalutowych. Stany Zjednoczone będą podążać za tym – jak sądzę” – dodał Armstrong.

Wyzwania i możliwości w sektorze kryptowalutowym

Niepewność regulacyjna w USA stanowi wyzwanie dla firm kryptowalutowych, które muszą dostosować się do ewoluującego środowiska prawodawstwa i różnorodnych reguł w różnych jurysdykcjach. Mimo tych wyzwań, Armstrong wyraża optymizm co do przyszłości branży i możliwości, jakie niesie globalna ekspansja. W miarę jak coraz więcej krajów wprowadza jasne ramy regulacyjne, firmy takie jak Coinbase mogą korzystać z nowych możliwości, jednocześnie budując zaufanie i przestrzegając praworządności. Przekonanie Armstronga, że USA ostatecznie wprowadzi właściwe regulacje, sugeruje, że Coinbase będzie kontynuować swoje zaangażowanie na rynek amerykański, jednocześnie prowadząc globalną ekspansję.

Podsumowanie

Mimo niepewności regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych, CEO Coinbase, Brian Armstrong, zapewnił, że firma pozostaje w pełni zaangażowana w rynek amerykański i będzie kontynuować ekspansję na rynki globalne. Wierzy on, że Stany Zjednoczone ostatecznie wprowadzą właściwe przepisy dotyczące kryptowalut, a w międzyczasie Coinbase będzie dążyć do służenia jak największej liczbie osób na całym świecie.

Źródło obrazka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Spotkanie Ekspertów kryptowalut, nieruchomości i finansów już trwa!

Już dziś w prestiżowej lokalizacji na Złotej 44 w Warszawie, gdzie znajduje…

FTX i sprawa Alameda Research. Jak doszło do bankructwa i co to oznacza dla branży?

Dziś FTX ma na swoim koncie ponad 9 miliardów dolarów długu wobec inwestorów, a jednocześnie tylko 900 milionów dolarów w płynnych aktywach. Bo w piątek 11 listopada giełda FTX ogłosiła upadłość, doświadczyła ataku hakerskiego, a jej współzałożyciel i dyrektor generalny podobno uciekł do Ameryki Południowej. Przybliżamy kulisy jednego z największych w ostatnim czasie krachów na rynku kryptowalutowym i tłumaczymy, jakie będzie to miało konsekwencję dla branży.

Robert Kiyosaki ponownie o inwestowaniu

Autor bestsellerowej książki “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert Kiyosaki – nadal…

Czy giełda Gemini podbije Azję?

Gemini zapowiada duże plany finansowe, które zostaną skierowane na Azję z indyjskim…