CleanSpark
CleanSpark

Firma zajmująca się kopaniem Bitcoinów z naciskiem na zrównoważony rozwój, CleanSpark, potwierdza kolejną znaczącą inwestycję w sprzęt do kopania, dodając do zakupów tego roku maszyny warte ponad 40 milionów dolarów!

Rozszerzenie Floty ASIC CleanSpark

CleanSpark inwestuje 40,5 miliona dolarów w nowy sprzęt, rozszerzając swoją flotę ASIC o 12 500 jednostek. Dodany sprzęt ma zwiększyć całkowitą moc obliczeniową CleanSpark do ponad 16 eksahashy na sekundę (EH/s).

Zniżka dla kopania

Według wczorajszego komunikatu prasowego spółki, nowo zakupiona flota maszyn Antminer S19 XP kosztowała firmę 23 dolary za terahash ($/TH). Dane z Hashrate Index pokazują, że jest to nieco poniżej średniej branżowej wynoszącej 23,27 $/TH dla maszyn o podobnej wydajności. W tej sprawie CleanSpark stwierdził:

,,Maszyny Antminer S19 XP mają wydajność energetyczną na poziomie 21,5 dżula na terahash (J/TH) oraz moc obliczeniową do kopania bitcoinów (lub hashrate) na poziomie 141 terahash na sekundę (TH/s) każda, co daje łączną moc obliczeniową na poziomie 1,76 eksahasha na sekundę (EH/s)”.

Kopanie to przyszłość

Firma już wcześniej ujawniła zakupy dziesiątek tysięcy maszyn w kilku ogłoszeniach w tym roku. Wśród nich było 20 000 jednostek Antminer S19j Pro+ za 13,15 $/TH w lutym oraz 45 000 jednostek Antminer S19 XP za 23 $/TH w kwietniu. CEO firmy, Zach Bradford oświadcza, że nowa flota może zastąpić istniejące, mniej wydajne maszyny. Po tym zakupie flota Cleanspark reprezentowałaby teoretycznie 4,7% globalnej mocy obliczeniowej. Jednak nowe maszyny nie zostaną od razu uruchomione. Szacuje się, że 6000 trafi na rynek w czerwcu, a pozostałe 6500 przewidziane są na sierpień. CEO CleanSpark, Gary A. Vecchiarelli, powiedział, że firma “już w pełni sfinansowała i opłaciła pierwszą połowę tego zakupu, czyli około 6 650 maszyn”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

XRP w cieniu sprawy Coinbase

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) skierowała do sądu pozew…

“Hodlerzy” Bitcoinów opuszczają BTC

Wahania cen Bitcoinów, są jednym z głównych aspektów, które przyciągają inwestorów do…

Apple ogranicza formy płatności

Apple wprowadził zakaz korzystania z alternatywnych metod płatności innych niż własne, w…

Dlaczego Pepe Coin rośnie?

Pepe Coin, to memecoin, który zyskał na popularności w branży kryptowalut i…