Arbitrum
Arbitrum

Firma Circle, emitent stablecoina USDC zapowiedziała 8 czerwca uruchomienie USDC na platformie Arbitrum. Ten najnowszy krok zastąpi obecną wersję stablecoinu, która pochodzi z Ethereum.

USDC stanie się priorytetem dla Arbitrum

Według oświadczenia wydanego przez Circle, Arbitrum będzie zmieniał nazwę wersji USDC pochodzącej z Ethereum na ,USDC.e na eksplorerach bloków przed uruchomieniem w przyszłym tygodniu. Firma fintech również poinformowała, że podejmie działania w celu wprowadzenia tej samej zmiany w interfejsie użytkownika i dokumentacji aplikacji ekosystemu.

Zalety uruchomienia USDC na Arbitrum

Circle podkreślił kilka korzyści z natywnego uruchomienia USDC na popularnej sieci drugiego poziomu. Wśród nich jest nadchodzące wsparcie przez protokół Cross-Chain Transfer Protocol (CCTP), które prawdopodobnie wyeliminuje opóźnienia w wypłatach. Możliwość uaktualnienia smart kontraktu dla przyszłych usprawnień firmy fintech, jak również możliwość instytucjonalnych wejść i wyjść, to niektóre z wielu zalet.

Migracja płynności

Circle zapewnił, że spółka będzie współpracowała z aplikacjami ekosystemu, aby zapewnić płynne przejście z mostkowanego USDC do natywnego USDC z czasem. W tym okresie most Arbitrum nie będzie miał żadnych natychmiastowych zmian i będzie kontynuował normalne funkcjonowanie, umożliwiając przepływ z USDC do Ethereum – i w drugą stronę.

Roadmap

W przyszłości Circle zamierza wprowadzić CCTP do Arbitrum po uruchomieniu natywnego USDC. Integracja z Arbitrum powinna umożliwić stablecoinowi natywne przemieszczanie się do i z Ethereum (oraz innych obsługiwanych sieci) w ciągu kilku minut bez opóźnień w wypłatach. Najnowszy rozwój nastąpił miesiąc po tym jak emitent USDC ogłosił dostępność protokołu Cross-Chain Transfer Protocol (CCTP) na głównej sieci. Umożliwi to USDC płynne przemieszczanie się przez spalenie stablecoinu na łańcuchu źródłowym i wytworzenie tej samej ilości na łańcuchu docelowym. Circle ujawniło również swoje plany rozszerzenia CCTP na dodatkowe łańcuchy w drugiej połowie 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Stablecoiny jako kaucja w Nowym Jorku

Prawodawca z Nowego Jorku przedstawił nową ustawę, która proponuje, aby pewne stablecoiny…

Kryzys na rynku kryptowalut

Czy nadchodzi ogólnoświatowy kryzys? Rynek kryptowalut doświadczył dzisiaj spadku w obliczu utrzymujących…

Robert F. Kennedy Jr. poprze Bitcoina

Jedyny przepis dotyczący kryptowalut, który Kennedy zamierza wprowadzić jako przyszły prezydent USA,…

Coinbase pozostaje w USA

Brian Armstrong, współzałożyciel i CEO Coinbase, największej amerykańskiej giełdy kryptowalutowej, zapewnił, że…