chiny

Chińskie miasto Zhengzhou ogłosiło serię propozycji ustaw mających na celu wspieranie firm działających w branży metaverse w regionie. W ramach inicjatywy, miejski rząd zaakceptuje dedykowany fundusz o wartości 10 miliardów juanów (1,42 miliarda dolarów) w celu wspierania wzrostu i rozwoju branży.

Korzyści dla firm przenoszących swoją siedzibę

Zgodnie z projektem rządowym, firmy związane z metaversem, które zdecydują się przenieść swoją siedzibę do Zhengzhou, będą miały możliwość otrzymania kapitału w wysokości do 200 milionów juanów (28,34 miliona dolarów). Firmy te będą również kwalifikować się do innych korzyści, w tym m.in. dotacji na czynsz.

Dotacje na projekty związane z metaverse

Każda firma zaangażowana w rozwój zastosowań metaverse w mieście – niezależnie od lokalizacji jej siedziby – będzie miała możliwość otrzymania do 5 milionów juanów (710 000 dolarów) na każdy projekt, który zostanie uznany za realny do wykonania. Akceptację ma wyrazić rada miasta. 

Perspektywy długoterminowe metaverse

Konkretna data przyznania funduszy nie została jeszcze ujawniona. Oprócz ogłoszenia polityki finansowania, miejski rząd Zhengzhou przedstawił również swoją długoterminową wizję rozwoju koncepcji metaverse w mieście. Przewiduje, że do końca 2025 roku branże związane z tym działem w Zhengzhou osiągną roczne przychody przekraczające 200 miliardów juanów (28,34 miliarda dolarów).

Obszary zastosowania polityki

Prognozowane ustawy dotyczą lokalnych przedsiębiorstw działających w dwóch różnych obszarach: 

  • 1) badania skoncentrowane na technologiach związanych z metaverse, takich jak wirtualna rzeczywistość, rzeczywistość rozszerzona i interfejsy mózg-komputer,
  • 2) wykorzystanie technologii metaverse w realnych sektorach, takich jak edukacja, rozrywka i handel.

Dodatkowe inwestycje i nagrody

Ponadto, rząd zamierza współpracować z innymi agencjami rządowymi i firmami inwestycyjnymi, aby zapewnić dodatkowe 50 miliardów juanów (7,08 miliarda dolarów) na finansowanie różnych projektów związanych z rozwojem metaverse. 

Wprowadzenie technologii blockchain 

Plan obejmuje technologię blockchain – kluczową w branży meta – obok nowej generacji renderowania komputerowego, interfejsów człowiek-komputer i sztucznej inteligencji. Dodatkowo, ma na celu stworzenie rynku aktywów cyfrowych za pomocą technologii NFT.

Zhengzhou dołącza do liderów 

Zhengzhou dołącza do wielu chińskich miast i prowincji, które zamierzają stać się liderami w rozwoju metaverse w kraju. Metropolia południowo-wschodnia – Szanghaj – aktywnie dąży do realizacji swoich aspiracji, przewidując, że jej przemysł osiągnie roczne przychody na poziomie 350 miliardów juanów (49,6 miliarda dolarów) do 2025 roku.

Premie dla firm po debiucie giełdowym

Dodatkowo, miasto planuje oferować nagrody pieniężne dla firm projektów po ich debiucie na głównych giełdach papierów wartościowych w Chinach. To dalsze potwierdzenie faktu, że rząd Zhengzhou i Chiny są mocno zaangażowane w rozwój i promocję świata meta! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Neuralink umieści chipa w ludzkim mózgu 

Urządzenie Neuralink zaprojektowane jest do wszczepienia chirurgicznego i jak twierdzi CEO Elon…

Pekin zainwestuje 14 milionów dolarów w Web3

Pekin planuje inwestować w Web3, dążąc do ustanowienia międzynarodowej dominacji w tej…

Nie każdy wieloryb jest zwycięzcą – ten stracił 147 tys dolarów na ETH na memecoinach

Tajemniczy wieloryb brał również udział w kontrowersyjnym projekcie PSYOP. Przestrzeń kryptowalut pełna…

Zarabianie w krypto na GTA

Model ,,Play To Earn” nie jest już postrzegany jako efektywny model biznesowy…