Chiny
Chiny

Programy CCTV docierają do ponad miliarda widzów na terenie kontynentalnych Chin. Co ciekawe – wczoraj i dzisiaj państwowa korporacja nadawcza China Central Television (CCTV) wyemitowała segment na temat adopcji kryptowalut w Hongkongu. Jak podano w materiale, regulatorzy z Hongkongu dokonali ostatecznych przygotowań w zakresie handlu wirtualnymi aktywami w specjalnym regionie administracyjnym i będą przyjmować aplikacje od platform handlu wirtualnymi aktywami. Kto za tym stoi? Jak działają chińskie media w tym zakresie? O tym piszemy poniżej!

SFC – odpowiednik amerykańskiego SEC zabiera głos

Zhonghui Cai, urzędnik z Komisji Papierów Wartościowych i Futures (SFC) z Hongkongu, wyjaśnił podczas emisji, że regulacja dostawców wirtualnych aktywów stawia przed nimi wyzwania takie jak cyberbezpieczeństwo, pewność majątku klientów oraz potencjalny konflikt interesów między platformami, a klientami. Choć wytyczne wejdą w życie w czerwcu 2023 roku, SFC nie zatwierdziła jeszcze żadnej platformy handlu wirtualnymi aktywami obsługującej inwestorów detalicznych.

Największy chiński nadawca państwowy

CCTV jest największym chińskim nadawcą państwowym, z różnymi programami docierającymi do ponad miliarda osób. Co ciekawe, podczas 98-sekundowego segmentu nie powiedziano niczego wyraźnie negatywnego na temat kryptowalut. Jest to w wyraźnym kontraście do surowych regulacji nałożonych na kryptowaluty przez władze kontynentalnych Chin, które obejmują całkowity zakaz wydobycia Bitcoina i kryptowalutowych giełd. Jednak obecnie dozwolone jest posiadanie kryptowalut.

Chińska wersja TikToka, a kryptowaluty

Warto wskazać kazus, który miał miejsce 13 kwietnia, kiedy to Douyin, chińska wersja TikToka z ponad miliardem użytkowników, zaczęła publikować notowania cen kryptowalut w swoim indeksie wyszukiwania. Dzień później notowania cen zostały usunięte i zastąpione komunikatem:

,,Nieoficjalne waluty cyfrowe nie mają takiego samego statusu prawnego jak waluty fiducjarne. Proszę inwestować ostrożnie.”

To pokazuje, że jeszcze całkiem niedawno kryptowaluty były tam mocno penalizowane. Czy nadal tak będzie w czerwcu? O tym dowiemy się niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Coinbase pozostaje w USA

Brian Armstrong, współzałożyciel i CEO Coinbase, największej amerykańskiej giełdy kryptowalutowej, zapewnił, że…

Changpeng “CZ” Zhao wśród najbogatszych

Według listy najbogatszych ludzi Bloomberga, dyrektor generalny Binance Changpeng “CZ” Zhao powinien…

Johannes Steynberg skazany

Południowoafrykański przestępca i CEO Cornelius – Johannes Steynberg został skazany na karę…

Twoje środki na MetaMask są zagrożone!

Według dewelopera MetaMask o pseudonimie Tay, od grudnia 2022 roku z portfeli…