GPT

Według chatbota opartego na AI, główna kryptowaluta przekroczyła próg 100 tys. dolarów „wielokrotnie” w latach 2021 i 2022. Jakie jeszcze błędy popełnia AI? 

ChatGPT nie taki dokładny 

Pomimo że został uruchomiony niecały rok temu w swojej obecnej wersji, ChatGPT zrobił już ogromne postępy w społeczności AI i stał się chatbotem do rozwiązywania zadań, czy realizowania licznych pytań i odpowiedzi. Warto jednak zauważyć, że wirtualna maszyna AI nie jest doskonała, popełnia pewne błędy i nie można jej bezkrytycznie ufać.

Chatbot AI szturmem zdobywał świat w ubiegłym roku, udzielając odpowiedzi na wszystkie pytania z zadziwiającą precyzją. Dzięki zasilaniu przez sztuczną inteligencję, jest w stanie dostarczać odpowiedzi odzwierciedlające rzeczywistość, ciągle się dostosowując.

Jednak pojawia się też coraz więcej doniesień o tym, że ChatGPT podaje błędne fakty, bądź co gorsza – konfabuluje. 

Od ogółu do szczegółu 

Ogólnie rzecz biorąc, chatbot poprawnie odpowiada na pytania dotyczące największej kryptowaluty, w tym na to, czym jest, jak działa, co to jest decentralizacja, co to jest kopanie, itd. Jednak popełnił jeden poważny błąd. Na pytanie, czy główny cyfrowy środek płatniczy kiedykolwiek osiągnął lub przekroczył 100 000 dolarów, ChatGPT odpowiedział:

„Tak, Bitcoin osiągnął i przekroczył cenę 100 000 dolarów. Bitcoin przeżył znaczny wzrost ceny, a wielokrotnie w 2021 i 2022 roku osiągnął i przekroczył 100 000 dolarów za 1 BTC”

Co jest jeszcze bardziej mylące, to fakt, że chatbot przyznaje, że jego wiedza została przerwana we wrześniu 2021 roku, więc skąd wie, że BTC przekroczył 100 000 dolarów wielokrotnie w 2022 roku?

Miejmy nadzieję, że ludzie korzystający z ChatGPT nie wierzą ślepo w informacje, które on produkuje, gdyż przy poważniejszych tematach skutki mogą być katastrofalne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Krypto giełda TrigonX wyłania się z gruzów FTX

TrigonX powraca z zaświatów po tym, jak w grudniu wpadł w stan…

Liechtenstein – płatności za usługi w BTC

Daniel Risch, Premier Liechtenstein, zasugerował, że Bitcoin może odgrywać coraz większą rolę…

Kupno banku nie rozwiąże problemu krypto – twierdzi CEO Binance

CZ wskazał na przykłady takie jak złożoność regulacyjna i wymagania kapitałowe jako…

Zarabianie w krypto na GTA

Model ,,Play To Earn” nie jest już postrzegany jako efektywny model biznesowy…