CZ
CZ

Według listy najbogatszych ludzi Bloomberga, dyrektor generalny Binance Changpeng “CZ” Zhao powinien być sklasyfikowany wśród trzech topowych miliarderów finansowych na świecie. Ile wynosi jego majątek? Czy Zhao obawia się upadłości giełdy? O tym piszemy poniżej!

Jaki majątek ma Zhao?

Sam Zhao zaprzeczył, że jego majątek wynosi 28 miliardów dolarów i stwierdził, że nie posiada środków oscylujących nawet w pobliżu tej kwoty. Changpeng “CZ” Zhao, CEO jednej z największych giełd kryptowalut – Binance, twierdzi, że jego majątek jest znacznie mniejszy niż informują o tym niektóre media głównego nurtu.

Czy Bloomberg jest rzetelny w sprawie CZ?

Dzisiaj CZ na Twitterze poinformował swoich obserwatorów, że lista najbogatszych ludzi Bloomberga zawiera nieścisłości dotyczące jego majątku. Według tej listy, CZ miałby zajmować trzecie miejsce wśród najbogatszych ludzi z branży finansowej na świecie, z majątkiem szacowanym na 28,2 miliarda dolarów.

,,Te liczby są wszystkie nieprawdziwe. Nie mam nawet tyle pieniędzy. Nie wiem, dlaczego tak piszą” – napisał CZ.

W swoim tweecie CEO Binance użył także cyfry “4”, co sugeruje, że jego majątek powinien wynosić między 19,4 miliarda dolarów – Dan’a Gilberta, a 13 miliardów dolarów – Uday’a Kotaka.

Czy FTX była konkurencją?

CEO Binance dodał również, że nigdy nie traktował upadłej giełdy kryptowalut FTX jako konkurenta – ,,Zapraszamy więcej – dobrze prowadzonych giełd w tej przestrzeni” – dodał.

Ostatni ruch CZ, aby zwrócić uwagę na nieścisłości w raportowaniu, jest zgodny z jego krytycznym podejściem do tego, jak przemysł jest reprezentowany w artykułach przez główne media. W przeszłości CEO wielokrotnie zaprzeczał informacjom pochodzącym z takich źródeł jak Bloomberg i Forbes, określając ich raporty jako FUD, czyli strach, niepewność i wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Ukraina reguluje kryptowaluty

Ukraina planuje wprowadzić nowe przepisy dotyczące kryptowalut inspirowane unijnymi regulacjami MiCA. Proces…

Początek przygody z kryptowalutami? Na konferencji CryptoSphere 2023!

Już 4 lutego we Wrocławiu odbędzie się konferencja CryptoSphere 2023 – wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które ma być przestrzenią spotkań dla osób lokujących zasoby w kryptowaluty, twórców, projektów, giełd, kantorów i producentów produktów blockchainowych.

75% transakcji Bitcoin wykorzystuje Taproot

Według danych Glassnode, ponad 75% transakcji Bitcoin on-chain wykorzystuje aktualizację Taproot, co…

Oszust kryptowalutowy zatrzymany!

Hiszpańskie władze zatrzymały osobę podejrzaną o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. To…