kryptowaluty

Fundusze na aplikacjach mobilnych poza zasięgiem ubezpieczenia FDIC

W niedawno opublikowanym raporcie przez Biuro Ochrony Finansowej Konsumenta (CFPB) w USA, regulatorzy ostrzegają, że krypto i fiat przechowywane na aplikacjach mobilnych mogą nie korzystać z polityki Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), która ubezpiecza do 250 000 $ na deponenta.

Usługi niebankowe nie są objęte ochroną

Według raportu, niefortunnym skutkiem wzrostu usług płatniczych i aplikacji takich jak PayPal czy Venmo jest to, że konsumentom często wydaje się, że w przypadku upadłości platformy, rząd zwróci środki użytkowników utkwione w tych usługach. Jednakże, nie jest to prawda. Aby środki były zwrócone przez FDIC lub NCUA, muszą one być zdeponowane w banku ubezpieczonym przez FDIC lub NCUA. Wiele usług płatniczych nie przechowuje środków użytkowników w depozycie w jednym z tych banków. Często usługi płatnicze inwestują środki użytkowników w akcje i obligacje jako sposób na generowanie zysków, aby utrzymać usługę darmową lub niskokosztową dla końcowego użytkownika. Raport zauważa, że ten aspekt jest często zaciemniany przez TOU platform płatniczych.

Platformy nie są zobowiązane do raportowania depozytów

Kolejna kluczowa różnica między usługami płatniczymi a bankami polega na tym, że banki są zobowiązane przez federalne prawo do dostarczania szczegółowych informacji o depozytach klientów do FDIC i innych regulatorów. Usługi płatnicze nie mają takiego wymogu. “Podczas gdy podstawową usługą platform płatniczych niebankowych jest zapewnienie mechanizmu do przesyłania środków od jednej osoby do drugiej, te aplikacje również ułatwiają rosnący zestaw powiązanych produktów i usług finansowych, w tym oferowanie kart debetowych, kredytowych, pożyczek BNPL, przekazów pieniężnych międzynarodowych i transakcji kryptoaktywów. […] Mimo że banki i unie kredytowe są zobowiązane do dostarczania szczegółowych informacji o swoich całkowitych depozytach na regularnej podstawie, te podmioty obecnie nie mają takiego wymogu na mocy prawa federalnego.” Mimo że znaczenie samodzielnej ochrony jest wielokrotnie podkreślane dla społeczności krypto, upadek FTX – który był wyraźnie wymieniony w raporcie – również skłonił CFPB do przypomnienia konsumentom, że mogą zostać na lodzie, jeśli nie zabezpieczą swoich aktywów. Pomimo dobrych ofert, które niektóre usługi oferują przy zakupie krypto, zawsze pamiętaj o praktykowaniu samodzielnej ochrony, jeśli chodzi o twoje krypto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Louis Vuitton wchodzi w świat Web3

Francuski dom mody o nazwie Louis Vuitton, który jest przyjazny dla technologii…

Ukraina reguluje kryptowaluty

Ukraina planuje wprowadzić nowe przepisy dotyczące kryptowalut inspirowane unijnymi regulacjami MiCA. Proces…

Coinbase uruchamia kontrakty futures na Bitcoin i Ethereum dla inwestorów instytucjonalnych

Giełda kryptowalut Coinbase, znaną ze swojej popularności wśród inwestorów detalicznych, przesuwa swój…

Ethereum Merge: czy przejście na Proof of Stake było udane?

We wrześniu 2022 roku dokonała się zmiana w funkcjonowaniu sieci Ethereum na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake. Wydarzenie to zapisało się w kryptowalutowej historii pod nazwą Ethereum Merge. I choć odejście od algorytmu Proof-of-Work jest dobrą wiadomością dla środowiska, to dla użytkowników Ethereum już niekoniecznie. Zaglądamy za kulisy aktualizacji blockchaina Ethereum i odpowiadamy na pytanie: czy Ethereum Merge można uznać za udany eksperyment?