usa

Brian Armstrong, CEO Coinbase, wyraził swoje obawy dotyczące rosnącej dominacji Chin w sektorze krypto i fintech, podczas gdy Stany Zjednoczone kontynuują politykę ograniczającą rozwój tej branży. W artykule opiniotwórczym opublikowanym 30 maja Armstrong napisał, że niedawne zamieszanie w branży krypto ,,może skusić decydentów do odrzucenia tego sektora jako niestabilnej klasy aktywów”.

Armstrong o zagrożeniu ze strony Chin

Zdaniem CEO Coinbase, regulatorzy w USA skupiają się na błędnych aspektach, traktując kryptowaluty jako narzędzia spekulacyjne lub do gier hazardowych, a nie jako fundament finansowej technologii przyszłości.

,,Niedostrzeganie, że krypto to o wiele więcej niż pojedyncze transakcje, ryzykuje się pozycję Ameryki jako globalnego lidera finansowego i centrum innowacji.” – napisał Armstrong.

Armstrong stwierdził, że przez wprowadzenie restrykcyjnych polityk i przepisów, Stany Zjednoczone nieświadomie przyciągają innowacje kryptograficzne do innych krajów. Wskazał również, że Ameryka i inne demokratyczne narody są zmuszone do konfrontacji z cyfrowymi systemami promowanymi przez ambitnego przeciwnika – Chiny.

Obecność USA na rynku finansów cyfrowych zanika

CEO Coinbase zwrócił uwagę, że większość Amerykanów czuje, że obecny system finansowy nie służy ich interesom. Ankiety sugerują, że 70% obywateli uważa, że ich dzieci będą mieć gorzej, jeśli nic się nie zmieni. Galopujący narodowy dług (który obecnie nie ma limitu) i szalejąca inflacja wpływają na wszystkich (z wyjątkiem najbogatszych Amerykanów).

,,Jeśli dzisiaj zawiedziemy, następne pokolenie Amerykanów zapłaci cenę” – ostrzegł.

Coinbase zostało zagrożone działaniami prawnymi przez SEC (Komisję Papierów Wartościowych i Giełd) w marcu. Firma zażądała wyjaśnień dotyczących regulacji i dialogu z regulatorem, który nadal stawia bariery i odrzuca jej apelację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Problemy Elona Muska z DODGE

Grupa inwestorów Dogecoina zaapelowała o zmianę w pozwie zbiorowym wobec Elona Muska,…

OpenAI i problemy regulatora

CEO OpenAI, Sam Altman, rozmawiał z urzędnikami europejskimi w Brukseli, ostrzegając przed…

Coinbase pozostaje w USA

Brian Armstrong, współzałożyciel i CEO Coinbase, największej amerykańskiej giełdy kryptowalutowej, zapewnił, że…