krypto
krypto

Z powodu surowej polityki SEC wobec altcoinów, Celsius zmienia swój plan dystrybucji aktywów do wierzycieli. Celsius – upadły pożyczkodawca kryptowalut, otrzymał zgodę na rozpoczęcie likwidacji swoich altcoinów na rzecz Bitcoin (BTC) i Ether (ETH).

Plan podziału środków

Proces sprzedaży altów odbędzie się przed dystrybucją do wierzycieli, którzy oczekują swoich aktywów tylko w dwóch najważniejszych kryptowalutach pod względem kapitalizacji rynkowej. Sędzia ds. upadłości Martin Glenn stwierdził, że Celsius:

,,może sprzedać lub przeliczyć dowolną kryptowalutę, tokeny krypto lub inne aktywa kryptowalut innych niż te, które są związane z kontami Withhold lub Custody… na BTC lub ETH począwszy od 1 lipca 2023 roku”.

Zgoda została wydana po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uznała wiele głównych altcoinów za niezarejestrowane papiery wartościowe w dwóch ważnych procesach przeciwko przemysłowi krypto.

Nadzór SEC

Celsius był w kontakcie z SEC, aby zapewnić, że wszystkie dystrybucje są w pełni zgodne z obowiązującymi federalnymi i stanowymi przepisami prawa. Konsorcjum inwestorów kryptowalutowych o nazwie Farenheit wygrało aukcję na nabywanie aktywów Celsiusa w zeszłym miesiącu. Powyższy zespół firm obejmuje podmioty takie jak: US Bitcoin Corp, Proof Group Capital Management LLC, Ravi Kaza, byłego CEO Algorand Stevena Kokinosa i Coinbase. Celsius miał zgłoszonych 1,7 miliona użytkowników, kiedy upadł w zeszłym roku, w tym 300 000 z saldem powyżej 100 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Stablecoin w walucie hongkońskiej – alternatywa dla USDT i USDC: analiza

Hongkong, który niedawno otworzył swoje drzwi dla branży kryptowalut, nie traci czasu.…

HSCB wprowadza Handel ETF-ami na BTC i ETH

Klienci HSBC mogą teraz kupować i sprzedawać następujące fundusze ETF: CSOP Bitcoin…

Ulepszenie Shanghai na Ethereum

Nagrody dla stakerów po ulepszeniu Shanghai na Ethereum umożliwiają łatwiejsze wykrywanie podejrzanych…

Kupno banku nie rozwiąże problemu krypto – twierdzi CEO Binance

CZ wskazał na przykłady takie jak złożoność regulacyjna i wymagania kapitałowe jako…