Celsius
Celsius

Upadek giełdy FTX sprawił, że inne platformy oberwały rykoszetem – w tym Celsius. Wierzyciele Celsiusa domagają się przejrzystości dotyczącej podejrzanych transakcji FTX. Twierdzą ponadto, że informacje pochodzące od FTX są kluczowe do ustalenia, czy niektóre transakcje CEL miały na celu sztuczne zwiększenie jego ceny.

Dlaczego Celsius ma problem?

Wszystkie gwiazdy na niebie wskazują, że niektórzy użytkownicy FTX przeprowadzili podejrzane transakcje, które mogły wpłynąć na manipulację ceną tokenu CEL w 2022 roku. Wierzyciele zwrócili się o pomoc do sędziego upadłościowego, aby ujawnić użytkowników w pytaniu. Reprezentowani przez komitet, wierzyciele Celsius Network złożyli wniosek o zezwolenie od sędziego upadłościowego na wydanie wezwań do FTX w celu uzyskania informacji na temat użytkowników związanych z dziesięcioma portfelami kryptowalut, które rzekomo były zaangażowane w podejrzane transakcje coina CEL – należącego do firmy Celsius. Podejrzane transakcje miały miejsce między kwietniem, a sierpniem 2022 r.

Celsius, a FTX

Według poszkodowanych informacje od FTX pomogą im ustalić, czy transakcje były legalne, czy stanowiły manipulację rynkiem, taką jak tzw. wash trading. Wniosek o wydanie wezwań został złożony w dokumentach sądowych z dnia 26 kwietnia. W złożonym wniosku napisano, że:

,,Elementus zidentyfikował 947 transakcji dotyczących niemal jeden-do-jednego stosunku depozytów i wypłat tokenów CEL w trzydniowych okresach między dziesięcioma prywatnymi portfelami, a dziesięcioma portfelami operowanymi przez FTX”.

Czy zawyżano cenę?

Komitet reprezentujący wierzycieli Celsius Network stwierdził, że informacje, których szukają od FTX, są kluczowe w ustaleniu, czy transakcje dotyczące CEL miały na celu sztuczne zwiększenie jego ceny. Ponadto komitet wnioskował o uzyskanie informacji na temat krótkich pozycji na CEL. Według dokumentów sądowych, to również mogło wpłynąć negatywnie na jego cenę. Wierzyciele uważają, że ważne jest ustalenie, czy transakcje były legalne, ponieważ może to mieć kluczowe znaczenie dla rozwiązania sporu związanego z bankructwem Celsiusa. Tymczasem upadła giełda kryptowalut FTX zawarła umowę sprzedaży z afiliowaną spółką Miami International Holdings, aby sprzedać LedgerX, swoją giełdę terminową i opcji oraz klirens, za około 50 milionów dolarów. Umowa oczekuje na zatwierdzenie przez Sąd Upadłościowy Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Delaware, a przesłuchanie zaplanowano na 4 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kenia i Venom Foundation łączą siły

Hub blockchain i Web3 będzie służył jako centrum wymiany wiedzy i współpracy…

Ukraina reguluje kryptowaluty

Ukraina planuje wprowadzić nowe przepisy dotyczące kryptowalut inspirowane unijnymi regulacjami MiCA. Proces…

OKX wysłał 60 mln USD do Alameda Research

Giełda kryptowalut OKX przekazała około 60 milionów dolarów do portfeli związanych z…

Bitcoin w Księdze rekordów Guinnessa! Doczekał się miejsca wśród wielkich

Bitcoin w Księdze rekordów Guinnessa! Pierwsza gospodarka kryptowalutowa, pierwsza prywatna transakcja i pierwszy token NFT. To zasługi BTC.