kryptowaluty

Izba Lordów, czyli wyższa izba parlamentu Wielkiej Brytanii, przyjęła brytyjski projekt ustawy, który uprawnia władze do konfiskaty kryptowalut. Ustawa, związana z przestępstwami gospodarczymi i przejrzystością korporacyjną, teraz będzie musiała przejść proces „rozważania poprawek” i uzyskać „zgodę królewską” przed wejściem w życie.

Ustawa jako narzędzie walki z przestępstwami finansowymi

Ustawa ma na celu umożliwienie władzom konfiskatę kryptowalut w przypadku, gdy te są powiązane z jakąkolwiek formą przestępstwa finansowego. Ukierunkowana jest na zwalczanie przestępstw finansowych i poprawę ochrony mieszkańców kraju. Jednocześnie Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) przypomina, że wszystkie brytyjskie firmy zajmujące się sprzedażą kryptowalut muszą przestrzegać określonych zasad promocyjnych.

Modyfikacje ustawy i królewska zgoda

W wyniku debaty w Izbie Lordów projekt ustawy otrzymał kilka „niewielkich zmian”, które miały na celu zapewnienie jego skuteczności. Teraz, po zatwierdzeniu przez wyższą izbę parlamentu, projekt zostanie poddany „rozważaniu wprowadzenia poprawek”. Ostatecznie, decyzja o uchwaleniu ustawy leży w rękach króla Karola III, który musi udzielić „królewskiej zgody”.

Ostrzeżenia FCA dla firm kryptowalutowych

FCA, jako główny organ regulacyjny Wielkiej Brytanii, skierował ostrzeżenie do „wszystkich firm sprzedających aktywa kryptograficzne konsumentom w Wielkiej Brytanii”. Firmy te muszą przestrzegać reżimu promocji finansowej do 8 października 2023 r. Po tym terminie, firmy zobowiązane są do przestrzegania przepisów przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Citigroup analizuje współpracę z Metaco

Amerykański gigant inwestycyjny – Citigroup Inc. – rzekomo analizuje swoją współpracę z…

KuCoin wdraża KYC Dla wszystkich użytkowników

Giełda kryptowalut z siedzibą na Seszelach, KuCoin, wprowadza obowiązkowe ulepszenia KYC, gdy…

Pekin zainwestuje 14 milionów dolarów w Web3

Pekin planuje inwestować w Web3, dążąc do ustanowienia międzynarodowej dominacji w tej…

Władze Izraela Konfiskują Kryptowaluty od organizacji terrorystycznych

Izraelskie ministerstwa obrony i sprawiedliwości współpracowały z wieloma agencjami wywiadowczymi i egzekwującymi…