kryptowaluty

Lisa Cameron, przewodnicząca APPG, podkreśliła znaczenie raportu dla zabezpieczenia pozycji Wielkiej Brytanii jako lidera w sektorze kryptowalut i ochrony konsumentów. Grupa parlamentarna w Wielkiej Brytanii opublikowała swoje rekomendacje dla rządu dotyczące sektora krypto i aktywów cyfrowych. Na liście rekomendacji znalazło się m.in. powołanie oficera, który zapewnia zharmonizowane podejście regulacyjne do tej właśnie branży. 

Publikacja raportu 

Raport zawierający 53 rekomendacje dla branży został opublikowany przez Grupę Wszystkich Stron Parlamentarnych ds. Kryptowalut i Aktywów Cyfrowych (APPG), aby pomóc decydentom lepiej zrozumieć tą przestrzeń. W swoich głównych wnioskach, raport podkreśla, że szybki rozwój kryptowalut i aktywów cyfrowych sugeruje, że tego rodzaju rozliczenia zagoszczą w kraju na stałe. W związku z powyższym sugeruje się pilną potrzebę regulacji kryptowalut w Wielkiej Brytanii w celu ochrony konsumentów i stworzenia zabezpieczeń, które zapewnią wzrost gospodarczy.

Wielka Brytania na podium 

Przewodnicząca APPG, Lisa Cameron, stwierdziła, że wobec wzrostu sektora krypto, raport jest musi zapewnić pozycję Wielkiej Brytanii jako lidera w sektorze i ochronić konsumentów przed wszelkimi naruszeniami z branży. Zgodnie z dokumentem, regulatorzy w Wielkiej Brytanii odegrają kluczową rolę w realizacji wizji rządu, aby uczynić Wielką Brytanię globalnym hubem krypto. Dlatego też parlamentarzyści podkreślili potrzebę skoordynowanego podejścia między różnymi departamentami i agencjami rządowymi, które mogą potencjalnie odczuć wpływ wzrostu kryptowalut, aktywów cyfrowych i technologii blockchain. Aby rozwiązać to wyzwanie, raport sugeruje powołanie osoby koordynującej działania między departamentami. ,,Rząd powinien rozważyć powołanie Cara Kryptowalut’, który mógłby koordynować działania między departamentami, aby zapewnić spójne podejście do regulacji, napisała APPG. Tymczasem, skierowane na kryptowaluty regulacje w Stanach Zjednoczonych mogą dać początek zmianom na rynkach zagranicznych. Stany stracą prym na rzecz państw, które przyjaźniej podchodzą do regulacji branży. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Johannes Steynberg skazany

Południowoafrykański przestępca i CEO Cornelius – Johannes Steynberg został skazany na karę…

Były dyrektor Coinbase skazany

Po wcześniejszym przyznaniu się do winy, były menedżer produktu Coinbase, Ishan Wahi,…

Musk przejmuje Twitter. Czy za dostęp premium będziemy płacić w Dogecoin?

Czy na Twitterze za rządów Muska będziemy płacić w Dogecoin? Jaki odsetek Amerykanów postrzega kryptowaluty jako przyszłość finansów? Dlaczego Singapur nie może zająć konkretnego stanowiska w sprawie giełd? O tym mówimy w artykule z serii “Krypto Wiadomości”!