kryptowaluty

Przyjmując ograniczenia dotyczące transakcji pomiędzy giełdami, BitFlyer nadal umożliwia transakcje do i z portfeli samodzielnego przechowywania, takich jak MetaMask. Niestetyw związku ze zmianą przepisów i Travel Rule zasady się zmieniły. Jak? O tym piszemy poniżej!

Travel Rule, a giełdy w Japonii 

Giełdy kryptowalut w Japonii przygotowują się do wprowadzenia przepisów Grupy Działań Finansowych (FATF) dotyczących zwalczania prania pieniędzy (AML), znanych jako Travel Rule. Dzisiaj główna japońska giełda kryptowalut, BitFlyer, ogłosiła wprowadzenie stosownych środków w odpowiedzi na zastosowanie bardziej rygorystycznych standardów AML dotyczących transakcji kryptowalutowych w Japonii. BitFlyer wprowadził ograniczenia dotyczące depozytów i przelewów, uniemożliwiając transakcje do i od giełd, które nie są częścią sieci Technologii Uniwersalnego Rozwiązania Travel Rule (TRUST). Wdrożone przez takie firmy jak Coinbase i Crypto.com, TRUST to platforma umożliwiająca giełdom bezpieczne zarządzanie danymi klientów, wymaganymi prawem przez wspomnianą Travel Rule. 

Jak działa sieć TRUST?

Najnowsze ograniczenia BitFlyer dotyczą 21 krajów i regionów, które wymagają powiadamiania o informacjach na podstawie Travel Rule. W ogłoszeniu wymieniono kraje i regiony, w tym jurysdykcje takie jak Stany Zjednoczone, Kanada, Hongkong, Singapur i inne.

Obowiązują także ograniczenia dotyczące typów kryptoaktywów obsługiwanych przez TRUST. BitFlyer obecnie obsługuje transakcje TRUST dla kryptowalut takich jak Bitcoin (BTC). Zarówno dla firm, jak i indywidualnych klientów, którzy wpłacają i wysyłają kryptoaktywa za pośrednictwem giełdy, obowiązują nowe ograniczenia AML bitFlyer.

Zgodnie z ogłoszeniem, Coincheck jest jedyną japońską giełdą będącą częścią sieci TRUST i może współpracować z bitFlyer. W chwili pisania, Coincheck i bitFlyer obsługują tylko transakcje BTC za pośrednictwem TRUST. Więcej kryptowalut, w tym ETH i tokeny ERC-20, pojawi się w najbliższej przyszłości.

Pokłosie debaty parlamentarnej 

Wiadomość pojawia się w momencie, gdy Japonia przygotowuje się do wprowadzenia nowych ograniczeń AML dla kryptowalut, które będą obowiązywać od 1 czerwca. Zasady są pokłosiem zdarzenia z 23 maja, kiedy to japoński parlament zdecydował o zaostrzeniu środków AML, aby dostosować lokalny system kryptowalutowy do globalnych regulacji. Nowe przepisy wymagają, aby każda platforma przetwarzająca transfer kryptowaluty o wartości większej niż 3000 dolarów przekazywała dane klienta do odbiorczego giełdy lub instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Pekin zainwestuje 14 milionów dolarów w Web3

Pekin planuje inwestować w Web3, dążąc do ustanowienia międzynarodowej dominacji w tej…

Neuralink umieści chipa w ludzkim mózgu 

Urządzenie Neuralink zaprojektowane jest do wszczepienia chirurgicznego i jak twierdzi CEO Elon…

Największy bank Japonii rozważa wprowadzenie stablecoinów

Wiceprezes ds. Produktu MUFG, Tatsuya Saito, uważa, że Japonia może stać się…

Chińskie miasto publikuje projekt polityki rozwoju przemysłu metaverse

Chińskie miasto Zhengzhou ogłosiło serię propozycji ustaw mających na celu wspieranie firm…