Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin odzyskał prawie wszystkie straty z ostatnich kilku godzin, odbijając się po fałszywej fali sprzedaży wywołanej przez fake newsy. Jak kształtowała się cena BTC w ostatnich 24 godzinach? Kto tworzył fałszywe informacje na temat BTC? O tym piszemy poniżej!

Bitcoin i wahanie kursu 26 kwietnia 2023 r.

Wczoraj w ciągu godziny zlikwidowano ponad 200 milionów dolarów w BTC. Ruch spowodował 8-procentowy spadek ceny Bitcoina do około 27 200 dolarów. Prawdopodobnie około 90% likwidacji, to były długie pozycje. Cały rynek kryptowalut poniósł straty, a łączna kapitalizacja spadła o 70 miliardów dolarów, osiągając wartość 1,2 biliona dolarów.

Fałszywy alarm

Jednakże, w czwartek 27 kwietnia podczas azjatyckiej sesji handlowej BTC odzyskał 5% osiągając wartość około 29 000 dolarów. Sprzedaż była spowodowana fałszywymi alertami z firmy analizującej blockchain Arkham Intelligence, która ogłosiła na Twitterze, że portfele Bitcoin związane z rządem USA i konfiskaty z hacku Mt. Gox zostały reaktywowane.

Twitter i Bitcoin

Wiadomości te rozprzestrzeniły się po Twitterze z kontami o dużym zasięgu, takimi jak WhaleWire, którego obserwuje pół miliona ludzi. To na nim pojawiły się wpisy wskazujące, że ,,Portfele Mt. Gox i rządu USA dokonują transakcji”.
Jednak okazało się, że te informacje są fałszywe – potwierdziła to firma Arkham i inni krypto-traderzy. Ponadto zwrócono uwagę, że te portfele kontrolowane przez rząd USA w końcu zostaną aktywowane, co może prowadzić do ich likwidacji.


Odbicie rynku kryptowalut

W chwili pisania tego tekstu większość kryptowalut zaczęła się odbijać. Na rynki powróciło ponad 50 miliardów dolarów, co spowodowało wzrost całkowitej kapitalizacji do 1,25 biliona dolarów. Wczorajszy spadek i dzisiejszy wzrost był tylko chwilowym zjawiskiem, ale jasno ono pokazuje, jak duży wpływ fałszywe informacje lub alerty na mediach społecznościowych mogą mieć na rynki kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Louis Vuitton wchodzi w świat Web3

Francuski dom mody o nazwie Louis Vuitton, który jest przyjazny dla technologii…

Kryptowaluty AI zyskały do 41% dzięki ChatGPT

Niemieccy naukowcy odkryli, że uruchomienie ChatGPT miało znaczący wpływ na kryptowaluty związane…

yPredict, osiąga 2 mln dolarów w przedsprzedaży

Przedsprzedaż yPredict przekroczyła kamień milowy siegający 2 milionów dolarów. To platforma tradingowa…

SEC doprowadza do wypłaty kapitału z Binance

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance, doświadcza znaczących wypływów kapitału. Wynika to…