Bitcoin
Bitcoin

Według oficjalnych danych, miesięczny wolumen handlu NFT i memecoinami na Bitcoinie w maju przekroczył wolumen Solany. Aktualny wolumen transakcji na Bitcoinie plasuje się na drugim miejscu za Ethereum, które zanotowało wolumen transakcji NFT wynoszący 393 miliony dolarów, co jest ponad dwukrotnie większą sumą niż na Bitcoinie. Bitcoin zdobył znaczącą przewagę nad popularnymi blockchainami takimi jak Polygon, ImmutableX, BNB Chain oraz Solana w tym okresie. Popularne tokeny BRC-20, takie jak: 

  • ORDI, 
  • PEPE, 
  • MEME, 

nie mają przypisanej do nich żadnej użyteczności i zostały wyemitowane głównie w celach eksperymentalnych. Na przykład, użytkownik Twittera, Domo, stworzył ORDI, aby pokazać funkcjonalność BRC-20, którą zapewniają Ordinals.

Wzrost handlu NFT, a Bitcoin

Oprócz tokenów BRC-20, rynek obserwuje przesunięcie z tokenów BRC-20 do media-based ordinals, znanych również jako Bitcoin NFTs. Magic Eden, popularny rynek NFT Bitcoin, zaczął wchłaniać wolumen UniSat, który głównie handluje tokenami BRC-20. Popularne kolekcje, takie jak Bitcoin Frogs, zanotowały w maju około jednej czwartej wolumenu najważniejszych kolekcji na Ethereum, takich jak Bored Ape Yacht Club (BAYC), które między 23 kwietnia, a 23 maja osiągnęły wolumen transakcji przekraczający 40 milionów dolarów. Handlarze NFT mają nadzieję, że uda im się powtórzyć sukces Ethereum NFT na Bitcoinie, tworząc ekskluzywne grupy posiadaczy.

Czy NFT zdominuje rynek na BTC? 

Na razie ekosystem Bitcoin NFT wydaje się znacznie mniej rozwinięty niż Ethereum, które obsługuje zdecentralizowane autonomiczne organizacje i posiada inne zalety, takie jak integracja z o wartości 27,5 miliarda dolarów silnym ekosystemem finansów zdecentralizowanych (DeFi). Na przykład, BAYC i Azuki mają metawersalne projekty zbudowane wokół nich, które dostarczają wyjątkowe korzyści dla posiadaczy NFT. Z drugiej strony, CryptoPunks i Milady Maker cieszą się popularnością dzięki swojej rzadkości i przewadze wynikającej z bycia pionierami w NFT. Przyszłość pokaże jak skuteczne będą kolekcje Bitcoin NFT w tworzeniu lojalnych społeczności na wzór CryptoPunks. Chociaż wolumen handlu NFT i memecoinami na Bitcoinie zajął drugie miejsce w maju, to kolekcje NFT muszą jeszcze dostarczyć użyteczności lub zbudować lojalną społeczność posiadaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Bitcoin w Księdze rekordów Guinnessa! Doczekał się miejsca wśród wielkich

Bitcoin w Księdze rekordów Guinnessa! Pierwsza gospodarka kryptowalutowa, pierwsza prywatna transakcja i pierwszy token NFT. To zasługi BTC.

Coinbase zamierza współpracować

Według Briana Armstronga, dyrektora generalnego Coinbase, firma pozostaje w pełni zaangażowana w…

Ethereum Merge: czy przejście na Proof of Stake było udane?

We wrześniu 2022 roku dokonała się zmiana w funkcjonowaniu sieci Ethereum na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake. Wydarzenie to zapisało się w kryptowalutowej historii pod nazwą Ethereum Merge. I choć odejście od algorytmu Proof-of-Work jest dobrą wiadomością dla środowiska, to dla użytkowników Ethereum już niekoniecznie. Zaglądamy za kulisy aktualizacji blockchaina Ethereum i odpowiadamy na pytanie: czy Ethereum Merge można uznać za udany eksperyment?

Teksas sprawdza rezerwy giełd

Miniony tydzień był dość interesujący dla branży kryptowalut i rezerwy giełd, gdyż…