Binance
Binance

Giełda kryptowalutowa Binance poinformowała o tymczasowym wstrzymaniu wypłat BTC z powodu dużego obciążenia oczekujących transakcji. Jakie inne powody stoją za tym problemem? W którym kierunku zmierza sytuacja? Sprawdźmy to!

Giełda tłumaczy powody zawieszenia wypłat

Dnia 8 maja, Binance zawiesił wypłaty Bitcoinów (BTC) po raz drugi w ciągu jednego dnia, tłumacząc to dużą ilością oczekujących transakcji wypłat. Giełda opublikowała tweeta, w którym informuje o tymczasowym zamknięciu wypłat BTC ze względu na duży wolumen oczekujących transakcji. W dalszym ciągu, Binance wyjaśnił, że transakcje nadal są przetwarzane, ponieważ wcześniej ustalone opłaty nie uwzględniały ostatniego wzrostu opłat za gaz w sieci Bitcoin.

Aktualizacje Binance na temat wstrzymania wypłat

Niespełna dwie godziny po pierwszym tweecie, platforma poinformowała, że zastępuje oczekujące transakcje wypłat Bitcoinów wyższymi opłatami, aby zostały one szybciej przyjęte przez kopalnie. Po trzech godzinach od początkowego komunikatu, giełda ogłosiła wznowienie wypłat Bitcoinów, przetwarzając oczekujące transakcje z wyższymi opłatami transakcyjnymi. Binance dodał również, że pracuje nad włączeniem wypłat za pośrednictwem sieci Lightning Network, co może pomóc w unikaniu ich przyszłych zawieszeń.

Poprzednie zawieszenie wypłat na Binance

Dnia 7 maja, giełda również musiała tymczasowo zawiesić wypłaty Bitcoinów, tłumacząc to przepełnieniem transakcji na blockchainie. Wypłaty zostały wznowione po ponad 1,5 godziny oczekiwania. Wówczas, mempool Bitcoinów miał zaległości z około 400 000 transakcjami czekającymi na przetworzenie. Ta liczba wzrosła do prawie 485 000 podczas drugiego zawieszenia wypłat na Binance, jak wynika z danych mempool.space.

Odpływ środków

Binance zanotował znaczne negatywne przepływy netto Bitcoinów 7 maja, z około 175 650 BTC o wartości około 4,95 miliarda dolarów, które opuściły giełdę. Platforma wyjaśniła, że te dane o odpływie wynikały z przenoszenia Bitcoinów między jej gorącymi i zimnymi portfelami. Warto zaznaczyć, że cena Bitcoina również spadła o około 3,5% od swojego tygodniowego szczytu, wynoszącego ponad 29 700 USD w dniu 6 maja.

Wnioski

Binance, jedna z największych giełd kryptowalutowych, dwukrotnie wstrzymała wypłaty Bitcoinów w ciągu 12 godzin z powodu dużego wolumenu oczekujących transakcji. Wprowadzenie wyższych opłat za transakcje pozwoliło na wznowienie wypłat. Platforma pracuje również nad wdrożeniem wypłat za pośrednictwem sieci Lightning Network, co może pomóc uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Warto monitorować sytuację na rynku kryptowalut i śledzić działania Binance w celu utrzymania płynności wypłat dla swoich użytkowników.

Źródło grafiki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Giełda Binance chce przejmować banki. Zhao Changpeng: “Częściowo lub nawet w całości”

W październiku założyciel i dyrektor generalny Binance, Zhao Changpeng, ogłosił plan wydania miliarda dolarów na inwestycje jego giełdy. Za cel obrał banki, wskazując, że “granica między branżą cyfrowych aktywów a tradycyjnymi finansami się zaciera”.

Robert Kiyosaki ponownie o inwestowaniu

Autor bestsellerowej książki “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert Kiyosaki – nadal…

Parlament UE zatwierdza regulacje MiCA

Prawodawcy UE dali ostateczne zatwierdzenie regulacjom dotyczącym kryptowalut MiCA. Parlament Unii Europejskiej…

Czy giełda Gemini podbije Azję?

Gemini zapowiada duże plany finansowe, które zostaną skierowane na Azję z indyjskim…