Binance
Binance

Binance wypuściło nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji nazwane “Binance Sensei”, które wykorzystuje uczenie maszynowe do generowania odpowiedzi z platformy edukacyjnej, pomagając użytkownikom w nauce o Web3. Od listopada 2022 roku sztuczna inteligencja zdobywa coraz większą popularność, nie dziwi zatem fakt, że również gracze z sektora kryptowalut są nią mocno zainteresowani. Na jakiej zasadzie AI ma działać na giełdzie? Kto jeszcze z tego korzysta? O tym piszemy poniżej!

Binance i ChatGPT połączy siły?

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że włącza ChatGPT do swojej platformy edukacyjnej Binance Academy. W blogu opublikowanym 24 kwietnia firma przedstawiła swoje nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, którego nazwa to “Binance Sensei”. Dzisiaj jeszcze nie wiadomo jak praktycznie będzie działać to narzędzie, gdyż platforma będzie prawdopodobnie pionierem w tym zakresie i tematyce.

Jak działa Binance Sensei?

Chatbot wykorzystuje uczenie maszynowe do generowania odpowiedzi z platformy edukacyjnej na giełdzie, pomagając w odpowiedzi na pytania użytkowników na tematy związane z przestrzenią Web3. W społeczności Binance na Twitterze użytkownicy już zaczęli reagować na wiadomość o sztucznej inteligencji, pytając:

,,czy pozwalamy robotowi być naszym nauczycielem?”

Nowe narzędzie edukacyjne oparte na sztucznej inteligencji jest jednym z wielu zastosowań tej technologii w branży kryptowalut, a nawet pomaga w efektywniejszej pracy wśród społeczności memecoin.

Kto jeszcze korzysta z AI?

Duże firmy technologiczne, takie jak Microsoft, Google i gigant handlu elektronicznego Alibaba, ogłosiły swoje wersje ChatGPT. Jednak wyścig do sztucznej inteligencji wywołuje również wzrost obaw dotyczących jej zdolności, jeśli nie zostanie odpowiednio kontrolowana. Włochy były jednym z pierwszych krajów, które nałożyły krótkotrwały zakaz korzystania z AI, a regulatorzy w całej Unii Europejskiej zdecydowali się zbadać algorytmy AI firm BigTech.

Czy AI zostanie zakazane?

Insiderzy branżowi spekulują, że nadchodzi regulacyjna kampania przeciwko sztucznej inteligencji, ponieważ staje się ona coraz bardziej powszechna. Władze Chin również planują wprowadzenie obowiązkowych przeglądów bezpieczeństwa dla wszystkich usług AI w kraju. Może się okazać, że Binance wprowadzając AI do swojej firmy doprowadzi do częściowej jej penalizacji w niektórych krajach. Czy tak się stanie? Co sądzicie o nauce kryptowalut przez AI? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

FTX sprzedaje spółkę zależną

FTX zawarło umowę na sprzedaż swojej spółki zależnej – LedgerX za 50…

Polski bank Pekao S.A. wkracza w świat blockchain. Krypto Wiadomości 17-23.10.2022

Polski bank Pekao S.A. wchodzi w świat blockchain, USDT w 24 000 bankomatach w Brazylii, a wieloryby akumulują Bitcoina i Ethereum.

PayPal posiada 1 miliard dolarów w krypto

Gigant płatności online PayPal posiadał na swoim bilansie prawie 1 miliard dolarów…