Giełda Binance chce przejmować banki? Firma jest otwarta na mniejszościowy udział lub nawet całkowite przejęcie tradycyjnej instytucji finansowej. Celem jest “wypełnienie luki” między kryptowalutami a tradycyjnymi finansami.

W październiku założyciel i dyrektor generalny Binance Holdings Ltd., Zhao “CZ” Changpeng, ogłosił plany wydania miliarda dolarów na inwestycje jego giełdy Binance. Z jego wypowiedzi wynika, że za cel obrał banki, wskazując, że “granica między branżą cyfrowych aktywów a tradycyjnymi finansami się zaciera”.

Podczas konferencji Web Summit w Lizbonie Zhao powiedział, że przygląda się podmiotom, które prowadzą licencjonowaną działalność związaną z tradycyjną bankowością. Wśród nich są np. dostawcy usług płatniczych, a nawet poszczególne banki. Nie określił dokładnie, czy ma na myśli konkretne instytucje. Stwierdził jedynie, że “firma chce być pomostem między kryptowalutami a tradycyjnym światem finansów”.

Binance mniejszościowym akcjonariuszem?

Zhao podkreśla, że aktywa cyfrowe i tradycyjne finanse – tzw. TradFi – z biegiem czasu i rozwojem technologii stają się coraz bardziej powiązane. Instytucje finansowe od Goldman Sachs Group po BlackRock coraz bardziej zagłębiają się w kryptowaluty. I to nawet po ogromnych spadkach na rynku, które spowodowały wyparowanie ok. 2 bilionów dolarów z łącznej wartości aktywów cyfrowych.

Szef Binance nie zaprzecza tezie, że Binance chce przejmować banki. Zaznacza natomiast, że jego firma jest otwarta zarówno na inwestycje mniejszościowe, jak i całkowite przejęcie wybranych banków. – To niezwykle cenna okazja dla Binance. Przede wszystkim w celu kapitalizacji oczekiwanego wzrostu ceny akcji banku po podpisaniu umowy z operatorem największej giełdy kryptowalut. Widzimy, że współpraca z nami oznacza dla banków napływ wielu nowych klientów, co pozytywnie wycenia rynek, windując ceny akcji w górę – powiedział.

Konferencja Web Summit w Lizbonie (Portugalia) trwa od 1 do 4 listopada.

You May Also Like

Teksas sprawdza rezerwy giełd

Miniony tydzień był dość interesujący dla branży kryptowalut i rezerwy giełd, gdyż…

Elon Musk i subskrypcje na Twitterze

Elon Musk to znany na całym świecie przedsiębiorca i innowator. Jest uznawany…

Czy giełda Gemini podbije Azję?

Gemini zapowiada duże plany finansowe, które zostaną skierowane na Azję z indyjskim…

Kryzys na rynku kryptowalut

Czy nadchodzi ogólnoświatowy kryzys? Rynek kryptowalut doświadczył dzisiaj spadku w obliczu utrzymujących…