Bank
Bank

Amerykański boutique’owy bank inwestycyjny Cowen Inc. zamyka swoją jednostkę zajmującą się aktywami krypto. Stał się najnowszą instytucją finansową, która stroni od cyfrowych aktywów wobec coraz bardziej nieprzyjaznego środowiska regulacyjnego.

Ostatni dzień dla zespołu Cowen Digital

,,Dzisiaj jest ostatnim dniem dla zespołu w Cowen Digital”, oświadczył bank, zgodnie z raportem Bloomberga z 31 maja. W marcu, firma usług finansowych Cowen została przejęta przez TD Bank Group – jednego z największych banków w Ameryce Północnej.

Banki wycofują się z kryptowalut

Jednostka aktywów cyfrowych Cowen została uruchomiona nieco ponad rok temu, aby umożliwić klientom instytucjonalnym inwestowanie w 16 kryptowalut. Zespół Cowen zasugerował, że mogą nadal oferować usługi krypto, ale już nie pod parasolem TD Bank. E-mail do inwestorów był następującej treści:

,,Nasz cały zespół mocno wierzy w potrzebę zaufanych kontrahentów, którzy rozumieją potrzeby inwestorów instytucjonalnych […] Będziemy nadal próbować spełniać to zadanie, ale musimy zrobić to w innym miejscu”.

Inne podmioty, które opuściły przestrzeń krypto

Zamknięcie Cowen Digital dołącza do rosnącej listy amerykańskich firm finansowych, które wycofują się z Bitcoin i jego braci. Pod koniec maja poinformowano, że Digital Currency Group (DCG) ogłosiło zamknięcie swojego pośredniczącego oddziału TradeBlock. Firma obarczyła o to ,,stan szerszej gospodarki i długą kryptozimę, wraz z trudnym środowiskiem regulacyjnym dla aktywów cyfrowych w USA”.

Ponadto dwie z czołowych firm zajmujących się tworzeniem rynku również porzuciły swoje plany dotyczące handlu krypto. Jane Street Group stwierdziła, że niejasne regulacje ,,utrudniają firmie prowadzenie działalności w sposób spełniający wewnętrzne standardy”. Tymczasem Jump Trading podzieliło to odczucie, stwierdzając, że rezygnuje z amerykańskich rynków dla handlu krypto. Wielu większych graczy w przemyśle krypto, w tym Coinbase, Gemini i Galaxy Digital, już podjęło działania za granicą, utrzymując jednocześnie obecność w USA. 

Następstwa zmiany polityki banku

Zamykanie jednostki cyfrowej Cowen staje się kolejnym elementem listy amerykańskich firm finansowych, które cofają się od Bitcoina i jego odpowiedników. To zmiana kursu może sygnalizować dalsze przeciwności dla sektora kryptowalut na tle coraz surowszego klimatu regulacyjnego w Stanach Zjednoczonych. Możliwe, że wiele innych firm finansowych zdecyduje się na podobne kroki, jeśli niepewność regulacyjna i ryzyko związane z kryptowalutami będzie nadal rosło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Bitcoin przekroczył Solanę na NFT

Według oficjalnych danych, miesięczny wolumen handlu NFT i memecoinami na Bitcoinie w…

Circle wprowadza USDC na Arbitrum

Firma Circle, emitent stablecoina USDC zapowiedziała 8 czerwca uruchomienie USDC na platformie…

Coinbase walczy o swoje prawa

Coinbase walczy o jasność regulacji dotyczącej handlu kryptowalami. Obecnie ta walka zyskała…

Robert Kiyosaki ponownie o inwestowaniu

Autor bestsellerowej książki “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert Kiyosaki – nadal…