Alibaba
Alibaba

Spółka Alibaba Cloud, należąca do chińskiego giganta e-commerce Alibaby, we współpracy z Avalanche, stworzyła platformę dla firm umożliwiającą wdrożenie metaverse. Platforma nazwana “Cloudverse”, ma służyć jako wszechstronne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą łatwo dostosować, wdrożyć i zarządzać własnym metaverse. Taka technologia ma na nowo zaangażować klientów w sektorze e-commerce.

Wprowadzenie do Launchpad Metaverse Alibaba Cloud

Wszystkie elementy blockchainu w nowej ofercie, takie jak cyfrowe tereny, gadżety do noszenia i inne aktywa cyfrowe, zostaną zbudowane na Avalanche. Platforma będzie dostarczać skalowalnych, wysoce wydajnych i bezpiecznych rozwiązań infrastruktury chmurowej, obejmujących platformy obliczeniowe, pamięć masową, bazy danych i sieci, a także usługi inteligentne. Z kolei Avalanche, wspólnie z trzecim partnerem – MUA DAO, będzie koncentrować się na dostarczaniu rozwiązań do budowy metaverse.

Raymond Xiao widzi przyszłość w Metaverse

Raymond Xiao, dyrektor ds. międzynarodowych rozwiązań Web3 w Alibaba Cloud Intelligence, wyraził entuzjazm wobec rosnącego popytu na technologie Web3, blockchain i metaverse w regionie Azji i Pacyfiku. Xiao dodał:

“Dzięki wprowadzeniu launchpadu metaverse na Avalanche dla CloudVerse możemy pomóc firmom w rozpoczęciu swojej przygody z metaverse, napędzając innowacje i otwierając nowe możliwości dla ich działalności, jednocześnie zwiększając satysfakcję klientów.”

Współpraca AC i Avalanche

Partnerstwo między Alibabą i Avalanche sięga grudnia 2022 r., gdy obie firmy ogłosiły integrację, aby wspierać inicjatywy Node-as-a-Service Alibaba Cloud. Wówczas dział chmurowy chińskiego konglomeratu zaczął oferować infrastrukturę i narzędzia, które pozwalały użytkownikom z Azji uruchamiać walidatory sieci.

Strategia Web3 Alibaba Cloud

Alibaba Cloud dąży do wzmocnienia swojej pozycji w przestrzeni Web3 poprzez przyspieszenie rozwoju bardziej integracyjnego i bezpiecznego internetu opartego na technologii blockchain. W tym celu firma nawiązała współpracę z protokołem blockchain warstwy pierwszej – Elastos – aby zbudować i wdrożyć szereg rozwiązań następnej generacji. Alibaba Cloud podpisała również porozumienie z deweloperem Sui blockchain – Mysten Labs, w celu opracowania zrównoważonych ekosystemów Web3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Cena Bitcoina przekroczy 100 tys. dolarów w 2023? Oto, co sądzą eksperci

Rok 2022 oznaczał praktycznie same straty dla długoterminowych inwestorów kryptowalutowych. Od czasu, gdy ojciec kryptowalut osiągnął swój szczytowy poziom w listopadzie 2021 roku (tzw. All-Time High), cena Bitcoina poszła w dół o blisko 80 proc. Czy cena Bitcoina ma szansę przetestować ATH już w 2023 i wybić się ponad 100 tys. dolarów?

Bitcoin wzrasta

Bitcoin odzyskał prawie wszystkie straty z ostatnich kilku godzin, odbijając się po…

Phishing problemem w kryptowalutach

Użytkownicy kryptowalut stracili ponad 4 miliony dolarów przez phishing. Co gorsza, strony…